Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   
Mailinfo březen 2012 | Pravidelné informace pro členy klubu Silicon Hill

Milý člene klubu Silicon Hill,

venku za okny již začalo jaro a sluníčko nabádá k házení školy za hlavu. Doufáme, že bude velmi často pěkné počasí, neboť mnoho z blokových her se odehrává venku a chceme, abychom do aktivit a zdravého pohybu zapojili co nejvíce lidí. Tak neváhej a místo na facebook se raději připoj k soutěžícím!

Hot News

Mentoring ČVUT

Šestý ročník programu mentoring ČVUT byl již zahájen. Na webových stránkách naleznete jména odborníků a manažerů, kteří mají zájem v letošním roce předávat své zkušenosti zájemcům z řad studentů ČVUT. Vybírejte a posílejte své životopisy. Uzávěrka přihlášek je 1.4.

Představení Kolonie

Pro všechny studenty ČVUT je v divadle Na zábradlí domluvena 40% sleva na vstupenky na představení Kolonie.

Hledá se nový finanční manažer

Silicon Hill hledá nového finančního manažera a také kolejního manažera. Jestliže máte zájem, zašlete prosím svůj životopis na hr@siliconhill.cz. Přijímací řízení končí 25. 3. 2012.

Bylo & Bude

Bude 22.3. BleSHák SH

Máte věci, které už nepotřebujete, ale ostatním by se mohly hodit? Či potřebujete něco, co byste si neradi koupili nové a myslíte si, že někdo jiný se toho chce rád zbavit? Přijďte se podívat na Bleshák, který se koná ve Školicím centru Silicon Hill. A ti, kteří by rádi prodávali, nechť napíšou na bleshak@sh.cvut.cz.

Bude 25. 4. od 15:00 SHOW aneb Silicon Hill Open Wednesday

V příštím měsíci nás čeká další velká akce, kterou je SHOW aneb Silicon Hill Open Wednesday. Na třech pódiích vystoupí zejména studentské kapely a DJové nejen ze Strahova. Více informací stejně jako program naleznete na webu.

Bude 3. a 4. 3. InstallFest

Bude 27. 2. - 2. 3. Týden neklidu

Bude 29. 2. Studentská krev

Blokové hry

Blokové hry startují...

Stejně jako v minulém semestru i letos budou moci všechny strahovské bloky poměřit své síly v Blokových hrách. Informace a pravidla o jednotlivých hrách naleznete na blokovehry.siliconhill.cz. Tak protáhněte těla, promyslete taktiky a prostudujte pravidla. Blokové hry se blíží!

Soutěž se strahováčkem

Strahováček

Ahoj, snad sis užil první březnový víkend tak skvěle jako Strahováček :) Uhodneš, kde se nechal vyfotit tento měsíc? Svou odpověď nám pošli do 10. dubna.

O výsledcích lednového kola si můžeš přečíst ve vyhlášení.

Projekty a akademie

Raketové modelářství na Strahově

Zabýváš se raketovým modelářstvím? Nebo by ses zabývat chtěl? Teorie, praxe, výpočty, stavba, motory, kontrukce, podpůrné systémy, řízení... Nabízíme široké spektrum aktivit :-) Pokud máš zájem, ozvi se Fosforovi a sleduj naše stránky.

RepRap 3D tiskarna SH

Dne 14. března byl představenstvem schválen nový projekt RepRap 3D tiskárna SH. Vedoucím projektu se stal Petr Čaněk. Sídlit budeme prozatím v Blázinci v 5. patře na bloku 9, po rekonstrukci Mučírny v suterénu na témže bloku, zde budeme sídlit společně s projektem MacGyver a Výtvarný kroužek. Cílem projektu je zpřístupnit členům Silicon Hillu 3D tisk. V následujících týdnech proběhne stavba tiskárny Prusa/Mendel. Průběh stavby budeme dokumentovat na našich webových stránkách 3Dtiskarna.sh.cvut.cz. Pokud budete mít nějaké dotazy, můžete nám napsat e-mail na 3Dtiskarna@lists.sh.cvut.cz.

MacGyver - bastlíři SH ... Máme nové vývojové kity

V bastlírny máme nyní k dispozici několik verzí Arduina (Uno, Mega a dokonce i Ethernet Shield). S Arduinem jste se díky projektu MacGyver mohli seznámit na konferenci InstallFest. Pokud jste ji nestihli, můžete se alespoň podívat na záznam z přednášky a případně si Arduino vyzkoušet přímo v bastlírny. Pokud potřebujete větší výkon, než vám poskytnou procesory AVR v Arduinu, máme pro vás vývojový kit s prosesorem STM32 ARM Cortex M4.

AVC SH

Uplynulý měsíc byl pro celé AVC velmi náročný, proběhla spousta akcí a rozhodně jsme se nenudili. Telegraficky: Studentský protestní pochod, InstallFest, iKariéra, Studentská krev, Hokejová bitva. Více informací v článku.

A co jinde v SU

Klub STOlních Her

Zdravíme všechny příznivce Stohu. Jako každý měsíc pro vás máme připravené malé info o tom co se v klubu bude dít. Nejbližší událost se koná 21.3.2012, a to turnaj v zajímavé nové hře Tichu. Hra je jednoduchá, takže se jí můžete přijít naučit i před turnajem. Více informací o turnaji a pravidlech najdete na webu.

Dále tu máme 4.4. turnaj ve hře zvané Ticket to ride. Tato vláčková hra vás zatáhne do prostředí stavitelů železnic, kde každá trať něco stojí a něco vynáší. Více informací najdete v článku, který vyjde hned po turnaji v Tichu. V každém turnaji může nejlepší hráč získat pěknou stolní hru a druhý a třetí v pořadí pěkné věcné ceny.

Samozřejmě nás můžete navštívit i v době volných hraní vždy každé pondělí, středu a čtvrtek od 19:00 do 23:00hod.

Budeme se na vás těšit.
Váš team Stoh.

Hledá se

Máš chuť pomoci s některou činností klubu? Chceš získat zkušenosti, které budeš moci využít v budoucnu? Podívej se na seznam volných funkcí a vyber si, co by tě bavilo dělat. Pokud se nemůžeš rozhodnout, napiš hr@siliconhill.cz. Neváhej a pomoz nám zlepšit klub.

Info z bloků

Všichni bydlíme na křemíkovém kopečku, ale přesto má každý blok speciální informace pro své obyvatele přímo od zvoleného zástupce...

Blok 2Skupina bloku 2  FB

Probíhají volby na pozici Zástupce bloku 2, harmonogram a více informací na http://volby.sh.cvut.cz.

Blok 3Skupina bloku 3  FB

Blok 3 Vám přeje příjemné rozloučení se s časem zimním a hodně energie do bitev studijních i osobních potěšení v nadcházejícím jarním probuzení.

S pozdravem, Honza.

Blok 4Skupina bloku 4  FB

Blok 4 hledá schopného uživatele systému Linux, který si chce rozšířit, případně se podělit o již získané zkušenosti v nastavení sestavy client-server ve studovně. Přidejte se k nám (více na 4/341).

Kluci do nářaďovny nakoupili nové vybavení a stejně tak je to v plánu s kulečníkovou místnosti, ve které je vybavení ve velmi špatném stavu.

Blok 5Skupina bloku 5  FB

Zdravím Vás,

Na bloku se za tento měsíc moc nezměnilo, ale stihli jsme pořídit nové nářadí, přibyli nám noví registrátoři a zaučuje se nám nový administrátor.

Jak jste si někteří stačili všimnout, proběhla první bloková hra – VIDEOSTOP, ve které se náš blok umístil na krásném třetím místě. Chceme-li porazit blok 3 a sebrat jim pohár, musíme začít pořádně hrát a to potřebuje tým lidí, co si rádi hrají.

Další hrou bude Vajíčko.

Kachni vytvořila tabulku, do které se můžete na blokové hry přihlásit. Postupně tam budou přibývat i další hry. Odkaz na tyto tabulky bude na našem facebooku, případně Vám ji mohu zaslat na email.

S pozdravem Kateřina Štoková a Petr Schefzu

Blok 6Skupina bloku 6  FB

Ahoj,

začalo nám další kolo blokových her. Jelikož se nám první hra přes všechnu naši snahu nevyvedla podle našich představ, tak se budeme muset snažit, abychom obhájili svou pozici anebo ji rovnou vylepšili =) Výpis blokových her najdete na webu. Pokud máte zájem se zúčastnit některé z her, tak prosím napište email na blokovehry6@sh.cvut.cz a do předmětu dejte název dané disciplíny. Hry to budou určitě zábavné a my jsme tu přece od toho, abychom si to užili, takže se nebojte přihlásit =)

Jak už jste si mohli všimnout, tak velká kuchyňka ve 2. patře je opět v provozu. Nejen, že má novou desku, ale také jsme tam vrátili mikrovlnku. Prosím všechny, aby se k mikrovlnce chovali slušně a nic jí nekradli... nebo se zase naštve a odejde pryč. Velká kuchyňka v 5. patře je také opravená a otevřená.

Jak všichni víte, tak kouření v prostorách bloku je zakázané, tak to prosím dodržujte.

Pokud by někdo měl zájem dělat něco pro blok (cokoli), tak mě neváhejte kontaktovat na k.haslarova@sh.cvut.cz =)

S pozdravem,
Kathy

Blok 7Skupina bloku 7  FB

Nic nového.

Blok 8Skupina bloku 8  FB

Nic nového.

Blok 9Skupina bloku 9  FB

Nic nového.

Blok 10Skupina bloku 10  FB

Nic nového.

Blok 11Skupina bloku 11  FB

Nic nového.

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/brezen2012

Sekce PR, klub Silicon Hill