Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   
Mailinfo březen 2013 | Pravidelné informace pro členy klubu Silicon Hill

Milý člene klubu,
počasí tomu sice nenapovídá, ale svátky jara už nám klepou na dveře a s nimi přichází i nové mailinfo. Nezbývá tedy než popřát příjemné počtení, pěkné Velikonoce a ať se to jaro konečně doklepá a my se přestaneme klepat zimou cestou do školy.

Hot News

Online kniha závad

Jste líní dojít na vrátnici, abyste nahlásili závadu? Bojíte se, že to vrátný nezapíše do knihy závad? SUZ pro vás má řešení! Vyzkoušejte nový systém hlášení závad. Už žádné chození! Stačí kliknout a vyplnit formulář.

Bylo & Bude

Bude 24. dubna SHOW

SHOW

SHOW aneb Silicon Hill Open Wednesday bude mít letos již páté narozeniny. Pro letošek byla vybrána středa 24. dubna, tak přijď podpořit své kamarády muzikanty :).

Ani letos nebude chybět pivo a rozmanitý doprovodný program.

Sleduj show.siliconhill.cz a dozvíš se víc.

Bude 24. dubna SH Strongest Man a Zápasy v bahně

Silicon Hill Strongest Man a Zápasy v bahně opět vypuknou v rámci SHOW 24. dubna na trávníku mezi bloky!

Pokud si chceš i ty vyzkoušet tyto netradiční soutěže o zajímavé ceny, přihlas se mezi statečné zápasnice v bahně a nejsilnější muže na Strahově.

Bylo 2. a 3. března InstallFest 2013

InstallFest letos proběhl o víkendu 2. a 3. března. Fotogalerie stejně jako videozáznam přednášek je k dispozici na webu.

Projekty a akademie

AVC Silicon Hill

AVC

Zdraví vás AVC.SH

S blížícím se jarem se probíráme ze zimního spánku a hned začínáme tvořit. První novinkou je nová podoba webu na adrese avc.siliconhill.cz. Na web jsme čerstvě přidali několik ukázek z našeho studia – poslechněte si je.

Úspěšně jsme se podíleli na InstallFestu. Celou akci jsme odvysílali do světa přes internet a k dispozici je už i záznam.

Také jsme se pustili do nákupu nových hraček – přišly nám odposlechové reproduktory, čeká nás nový zesilovač a dorazila nová světla – LEDkové hlavy! Protože už je s čím, plánujeme workshopy zaměřené nejen na světelnou techniku a její ovládání, ale také na zvuk. Více informací časem.

Fotokomora

fotokomora Strahovská fotokomora vyhlašuje fotografickou soutěž! Zúčastnit se může každý člen klubu Sillicon Hill. Téma je libovolné. Podmínkou je dodání vlastní fotografie nebo souboru fotografií pořízených analogovým fotoaparátem a vlastnoručně vyvolaných na černobílém papíře. Dále musí být patrné, že vznikly v areálu kolejí Strahov nebo ČVUT a okolí. Hodnotit se bude nápaditost, obsah, sdělení a technické provedení. Zpracování fotografií ve strahovské fotokomoře není podmínkou, ale rádi účastníkům poskytneme zázemí a materiály.

Ceny:
1. místo - láhev whisky v hodnotě 600Kč + 5ks kinofilmů Ilford
2. místo - láhev vína v hodnotě 300Kč + 3ks kinofilmů Ilford
3. místo - láhev Alpa francovka 160ml + 3ks kinofilmů Ilford

Uzávěrka soutěže je 15. května ve 20:00. Více informací na fotokomora.siliconhill.cz. Vítězné a finálové fotografie budou po vyhlášení vystaveny v areálu kolejí Strahov.

Hodně štěstí!

Server Shell

TUX Máš rad Linux, potřebuješ si sem tam něco zkompilovat, pohrát si s osobním webem, zálohovat si data nebo si proste jen tak pohrát v shellu?

Jestli o něco z toho máš zájem, tak je tady přímo pro tebe server shell.

Pokud bys chtěl server využít i pro jiné účely, ke kterým není momentálně vhodně uzpůsoben, neváhej kontaktovat správce. Do budoucna je na serveru plánováno nasazení nových technologií a různých vylepšení. Bylo by super, kdyby se našli noví uživatelé, kteří by o ně měli zájem.

Výtvarný kroužek

Jaro je tu a je na čase si vyrobit vlastní diář. Pokud se o to chceš pokusit, tak přijď 8. dubna do výtvarky. Více se můžete dočíst na wiki

Tak neváhejte a přijďte se pobavit!

ProgeCAD Academy

I v tomto semestru bude ve školícím centru probíhat zdarma výuka základů ProgeCADu. Každou středu od 18:00 – 19:00. Více na progecad.sh.cvut.cz.

A co jinde v SU

Filmový klub ČVUT Kulaťák

Filmový klub ČVUT Kulaťák

Po několika letech nečinnosti znovu ožívá legendární filmový klub na elektrofakultě ČVUT! Každý čtvrtek od 19:30 pro vás zdarma promítáme v posluchárně 209. Program a další aktuality naleznete na naší facebookové stránce.

Těšíme se na vás!

Hledá se

SHOW

show SHOW 2013 hledá nadšence pro získávání zkušeností v oboru pivotočič, grilovač, všechnostavěč, zažeňprudič a uklidič. Zájemci prosím kontaktujte show@siliconhill.cz :). Info a obory naleznete v přehledné tabulce.

Včely na Strahově

Včelí královna, včelky a trubci postrádají svého prostředníka v komunikaci s lidským světem. Pokud máš zájem zjistit, jak včely žijí a co vše potřebují, ozvi se na vcely@siliconhill.cz.

MacGyver – bastlíři SH

MG Hledáme správce strahovské bastlírny (zájem o elektroniku výhodou ;-)

Kontakt: macgyver@siliconhill.cz

Strahovský čtečkový systém

cards Zajímají tě embedded systémy, RFID, zabezpečení a vývoj informačních systémů? Přidej se k teamů lidí, kteří připravují nový přístupový systém do místností.

Kontakt: a.horcica@sh.cvut.cz

Předseda volební komise

Předseda volební komise řídí a organizačně zabezpečuje volby, dohlíží na průběh voleb a zpracovává výsledky po skončení hlasování. Kontakt: hr@sh.cvut.cz

Info z bloků

Všichni bydlíme na křemíkovém kopečku, ale přesto má každý blok speciální informace pro své obyvatele přímo od zvoleného zástupce.

Blok 2Skupina bloku 2  FB

Nic nového.

Blok 3Skupina bloku 3  FB

Nic nového.

Blok 4Skupina bloku 4  FB

Ahoj, hledáme pomocníka na správu/opravu počítačů ve studovně. Chcete si zkusit nastavit server založený na Debianu a napojit na něj klientské stanice? Ozvěte se na l.jirista@sh.cvut.cz. Díky.

Blok 5Skupina bloku 5  FB

Nic nového.

Blok 6Skupina bloku 6  FB

Nic nového.

Blok 7Skupina bloku 7  FB

Nic nového.

Blok 8Skupina bloku 8  FB

Nic nového.

Blok 9Skupina bloku 9  FB

Ahoj obyvatelíku bloku, za ty dva měsíce, co jsem na tebe kašlal, se tu toho stalo mnoho. Opustila nás správkyně místnosti, kde jsi měl klid před do-klávesnice-bušícím spolubydlícím, co hledal studijní materiály. Ano, opustila nás správkyně studovny a dokonce i židli jste ji nakonec zvládli neukradnout, za což gratuluji! Kdyby se chtěl někdo ucházet o její místo (a byl ochoten projít velmi drsným výcvikem) a přidat se do týmu správců devítky, nechť se staví osobně přímo za mnou na pokoji 39 (nápis na dveřích je lehce rozmazaný a vzdáleně může přípomínat jiné číslo, nenechte se zmást). Za chvíli se tu uvolní ještě jedno místo - pokud tě zajímá vysoká, véélmi vysoká politika, stav se osobně na pokoj 39 (už jsem psal o tom nápisu?).

Pokud jsi smíšený pár nebo chceš rezervovat celý pokoj na prázdniny, neváhej a jdi za paní hospodářkou. Naopak, pokud se ti v pokoji, na chodbě, v kuchyňce, na WC či v koupelce něco rozbije, nemusíš zvednout svoje 1/2 ze židle a můžeš ohlásit závadu rovnou přes internet. Páni a dámové ze SÚZu nám připravili systém pro toto stvořený, i když dokonalý není (což já také ne, jak jsem zrovna nedávno zjistil), určitě ho používej. Teď už si na nutnost sešlapávání z vysokohorských pater bloku stěžovat nemůžeš, takže žádné závady facebooku. Ten předpokládám sleduješ stejně jako newsy a blokovou nástěnku.

Přeju hezkej den, úspěšnej semestr (úspěšnější, než můj!) a tak dále...

Studentský zástupce bloku 9, Majster Sučík ... ehm, Míša SUKů!

  Vzkaz redaktorů FlaSH zástupci bloku: Už to nehul!

Blok 10Skupina bloku 10  FB

Nic nového.

Blok 11Skupina bloku 11  FB

Nic nového.

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/brezen2013

Sekce PR, klub Silicon Hill