Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   
Mailinfo březen 2015 | Pravidelné informace pro členy klubu Silicon Hill

Milý člene klubu Silicon Hill,

vítáme tě v novém semestru a doufáme, že jsi zkouškové přežil bez újmy a úspěšně. Na dalších řádcích si můžeš přečíst, co tě čeká a nemine.

Bylo&Bude

Bude 7. s 8. března InstallFest

První „celý“ víkend v březnu (7. a 8. března) se koná 6. ročník obnovené konference InstallFest. Nabídne desítky přednášek na různá témata spojená nejen s Linuxem a svobodným softwarem. Letos se akce vrací tak trochu ke kořenům, protože nabídne více workshopů a více praktických přednášek. Naučíte se konfigurovat vlastní server, začátečníci se naučí s Linuxem na desktopu a nebude chybět ani sekce věnovaná HW a elektronice.

Na webu už je zveřejněný program a otevřené registrace.

Bude 4. března Volba krále a Miss ČVUT 2015!

Další rok a další ročník volby krále a Miss ČVUT! Opět tu budeme mít odbornou porotu, která nám pomůže vybrat krále a Miss na Majáles 2015, kteří nás budou letos reprezentovat. Přijďte taky mezi nás nebo se přihlaste mezi "žhavé" kandidáty či kandidátky.

Soutěž se Strahováčkem

Víš kde je? Po více jak dvou letech jsme oprášili hru se Strahováčkem. Princip je jednoduchý, kdo uhádne, kde se přesně Strahováček na fotografii nachází, bude přidán do seznamu. Losem se následně určí tři výherci, kteří dostanou tašku s propagačními předměty Silicon Hill.

Uhádneš, kde se Strahováček nachází?

Síť

V síti už jsme po zkouškách nabrali síly a pustili jsme se do rozvrtávání bloku 9. Brzy se tak obyvatelé tohoto bloku dočkají trvalého kompletního pokrytí WiFi signálem. Pokud máte chuť dozvědět se o WiFi trochu víc, nebo přiložit ruku k dílu při rozvrtávání bloku 9, mrkněte na wifi-info.sh.cvut.cz.

Stejně jako v minulém semestru pro vás všechny chystáme Síťové čtvrtky - sérii více nebo méně odborných přednášek a seminářů o síti a internetech. Víc informací hledejte na sit.sh.cvut.cz.

Hledá se

Admins

Zajímáš se o Servery nebo Linux? Serverová sekce klubu hledá budoucí Linuxové adminy pro spravování virtualizace, zálohování nebo třeba GIT serveru. Pokud máš zájem, ozvi se na p.hodac@sh.cvut.cz

Hledáme správce webů Silicon Hill

Chceš-li se naučit pracovat na serveru pro hosting webů v PHP nebo Ruby - pak přesně tebe hledáme. Neváhej a kontaktuj hr@sh.cvut.cz

Craft.SH

Crafťákům zdar! Stavíme nový Minecraft server a třeba právě Ty bys nám mohl/a pomoci. Než zpřístupníme naše dílo množině všech hráčů na Strahově, je potřeba vyzkoušet velkou hromadu věcí. Česky řečeno hledáme skupinku lidí ochotnou pro dobro věci obětovat nějaký čas a pomoci s testováním. Všichni zájemci se, prosím, ozvěte: craft@sh.cvut.cz.

Projekty

AVC

AVC

Co dělat takhle v pondělí 2. 3. večer na Strahově? Určitě přijďte na Den otevřených dveří DOD vol.4K do našeho studia na bloku 8 v suterénu. Strahováček nám přinesl nové hračky, které bychom vám rádi ukázali, protože řetězec pro video v rozlišení 4K, tak často nepotkáte ;-). Těšíme se na vás od 18:30 do 21:00.

A pro ty, kdo nemůžete v pondělí, tak za námi přijďte na InstallFest (7. 3. a 8. 3.), kde již s novou technikou pojedeme na ostro.

Další akcí, na které se můžeme v březnu potkat, je Studentský ples ČVUT v Masarykově koleji 20. 3. Nezapomeňte sledovat naši stránku na FB AVC Silicon Hill a brzy na shledanou :-).

MacGyver - bastlíři SH

MacGyver

O víkendu 7. - 8 . března proběhne konference InstallFest - MacGyver bude mít na konferenci HW Lab, kde si můžete osahat věci jako Arduino, Raspberry Pi, vyzkoušet hackování RGB žárovky nebo naprogramovat VIM pedál. Prostě takový dětský koutek, ale pro ITíky ;)

Výtvarka

Od února zase pokračujeme! Každé pondělí od 19:30 v Mučírně.

2. a 9. 3. pleteme košíky z pedigu a 16. a 23.3. kreslíme. Přijďte se odreagovat.

Taneční

23. 2. proběhla první hodina pro letní semestr. Pro ty z vás, kdo se o tanečních dozvěděli až nyní, je ještě příležitost přihlásit se!

Nepromarněte svoji jedinečnou šanci naučit se nějaké tance přímo na Strahově!

Z bloků

Blok 4Skupina bloku 4  FB

Zdravím Blok 4!

Doufám, že jste všichni zvládli ve zdraví zkouškové a řádně jste je oslavili. Pokud ještě ne, tak to snad brzy společně napravíme. Dále chci popřát hodně trpělivosti s probíhajícími rekonstrukcemi, konečně to tu na kopečku bude příjemnější.

V závěru chci oznámit, že máme nové dva registrátory z pokoje 237- Flachy a Ondra. Pořádně je otravujte, už se prý nemůžou dočkat, až budou opravovat rozbité internety (dodatek: po desáté hodině nechoďte bez piva).

Blok 10Skupina bloku 10  FB

Rekonstrukce začala a termíny se mění jako na běžícím páse. Pro vlastní klid a bezpečí pravidelně termíny kontrolujte!.

Náš blok stále hledá nové lidi do aktivního kolektivu! Pokud máte zájem stát se správcem pípy, blokového fotbálku, nebo se postě přidat do aktivního kolektivu a pomoci nám s během bloku, kontaktujte mě na email o.sorf@sh.cvut.cz.

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/brezen2015

Sekce PR, klub Silicon Hill