Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   
Mailinfo květen 2013 | Pravidelné informace pro členy klubu Silicon Hill

Milý člene klubu,

vítáme Tě u čtení posledního mailinfa tohoto semestru. Budeme hned v úvodu struční, aby ti zbylo co nejvíce času na studium - pěkné čtení a zlom vaz!

Hot news

Bude 1. června Cryptofest

Začátkem července proběhne na Strahově zajímavá konference Cryptofest. O šifrování, bezpečnosti a linuxu budou přednášet odborníci z CESNETu, ROOTu, GENTOO, SUSE i Silicon Hillu. Program a registraci najdeš již nyní na cryptofest.cz.

Bude 2. června Retrofest

Staré plečky a hardware – prostě retro stroje… více najdeš na retrofest.cz!

Bylo & Bude

Bude 28. - 30. června LAN Party

Ve Školicím centru SH se uskuteční LAN Party bývalého projektu SH liga. Všichni zájemci o účast se mohou registrovat na mailu: nefarit@seznam.cz. Hrát se budou W3: různé mapy, Dota 2 a mnohé další.

Co potřebujete: počítač a dobrou náladu :)

Bylo Silicon Hill Open Wednesday 2013

SHOW je již za námi, ale bez vás by tu nebyla! Velké díky z řad hlavních organizátorů patří právě vám, oddaným pracantům, kteří jste ji podpořili veškerými silami a vydrželi až do brzkých ranních hodin. Díky všem griličům, pivotočičům, zažeňprudičům, všechnostavěčům, kasařům, uklidičům, holkám pro všechno i všem kolemjdoucím, kteří neváhali přiložit svou ruku k dílu. Všichni jste se svého úkolu zhostili svědomitě! Díky!

Rádi bychom poděkovali i publiku, které se dostavilo v hojném počtu a vytvořilo skvělou atmosféru, bez které by SHOW nebyla SHOW! Doufáme, že jste si to s námi užili a příští rok přijdete zase!

Letošní fotografie naleznete na FB a ve fotogalerii klubu. Timelapse už také visí na YouTube.

Těšíte se na příští ročník? My jo!

Chceš pomoct s organizací? Chceš na SHOW něco změnit? Víš o kapele, kterou bys rád na SHOW slyšel? Pak piš na show@siliconhill.cz!

Projekty a akademie

Fotokomora

Fotokomora

Pozor, uzávěrka fotografické soutěže prodloužena! Definitivní uzávěrka je na konci tohoto měsíce, tedy 31. 5. ve 20:00. Všichni fotografové a milovníci dobrých nápojů tedy mohou dál nosit své fotografie a těšit se na lahodné ceny.

Aktuality a více informací naleznete na fotokomora.sh.cvut.cz.

RepRap 3D tiskárna SH

3D

Tiskneme a hledáme nové členy!

Hledáme nové členy z řad lidí, které zajímá 3D tisk nebo chtějí nějak pomoci projektu. Nemusíte se bát náročnosti, vše Vám vysvětlíme. Pakliže budete mít zájem, napište na 3dtiskarna@lists.sh.cvut.cz.

Meteostanice

Meteostanice

Meteostanice vstupuje do svého čtvrtého roku existence.

AVC

AVC

Ačkoliv jsme o sobě minulý měsíc nedali vědět, neznamená to, že by se u nás nic nedělo. Naopak! S celou zvukovou i světelnou aparaturou jsme se podíleli na provedení muzikálu Jesus Christ Superstar v podání studentů Arcibiskupského gymnázia. Dále jste nás mohli potkat během SHOW, kde jsme technicky zajišťovali druhou stage v Baru 10. Hned poté jsme s naší technikou vyrazili na mezinárodní konferenci pořádanou IAESTE ve Vyšším Brodě - 29th Central European Convention. A určitě jste nás nepřehlédli (a nepřeslechli) při oslavě 15. let klubu Silicon Hill. Ani ve studiu nezahálíme a natáčíme nové písničky.

Pokud by Vás lákalo zkusit si něco z naší práce, pak nám napište na avc@siliconhill.cz. A nebojte se, že jste nikdy nic se zvukem ani světlem nedělali, co umíme, vás rádi naučíme.

Hodně úspěchů u zápočtů i zkoušek.

PS: A kdyby vás zajímalo, jak se může natáčet a streamovat taková akce jako SHOW do světa přes internet, tak neváhejte a napište také!

Výtvarný kroužek

Výtvarný kroužek

Od 20. května přecházíme do režimu „na požádání“. Celé zkouškové období se budeme ve výtvarce každé pondělí od 20.00 nadále scházet. A během července a srpna bude výtvarka přístupná pouze po předchozí domluvě. Aktuální informace sledujte na wiki.

Nebojte se a přijďte!

MacGyver - bastlíři SH

MacGyver

Začíná nám zkouškové období a tak přechází bastlírna do režimu „na požádání“. Pokud chcete využít bastlírnu v termínu od 20. 5. 2013 do 22. 9. 2013 pište na macgyver@siliconhill.cz.

SUT

Přednášky SUTu pro letošní semestr došly. Už teď se můžete těšit na zimní semestr, kdy poběží další :)

Modelland

Do modelárny byla nainstalována absorpční chladnička, vše je tedy připraveno na to, až tam budete trávit dny a noci před termíny odevzdávání prací! :)

Info z bloků

Všichni bydlíme na křemíkovém kopečku, ale přesto má každý blok speciální informace pro své obyvatele přímo od zvoleného zástupce.

Blok 6Skupina bloku 6  FB

Ahojte obyvatelia bloku 6 (a inych blokov), neuprosne sa nam blizi koniec semestra a s nim aj potreba vypratat nase krasne docasne domovy. Neviem ako Vam, ale mne by sa rozhodne nechcelo tahat ladnicku domov. Dufam teda, ze vyuzijete sluzby nasej kufrarny, ktora je od 15. 5. pristupna v suterene. Spravcom je opat Ivan Brych na 6/011. Pre viac info sleduje wiki.siliconhill.cz/Kufrarna6.

Taktiez Vas s radostou informujem o tom, ze nasa televizarna vyzera ovela lepsie ako tomu bolo minuly mesiac ;) Vsetky kabely, ktore sa valali po zemi sme zalistovali a hlavne sme ju s partou super ludi vytreli do cista, takze prosim Vas, udrzujte poriadok.

Este jeden mily prispevok z nasej pujcovny, mame nove susaky na pradlo a nejake drobne naradie, takze s cimkolvek, co budete potrebovat, nevahajte sa obratiti na nasich spravcov pujcovny. Pre viac info sledujte wiki.siliconhill.cz/Půjčovna6.

Slavo

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/kveten2013

Sekce PR, klub Silicon Hill