Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   Silicon Hill na Twitteru   
Mailinfo | Informace pro členy klubu Silicon Hill

Milí noví i léty prověření obyvatelé Strahovského kopce!

Nastal čas vylézt z doupat svých pokojů a něco nového zažít, třeba právě s klubem Silicon Hill, protože členství v tomto klubu neznamená jen jistotu rychlé internetové přípojky na pokoji, ale také mnoho dalšího. Ke klubu Silicon Hill patří různé projekty, kde každý může provozovat, co ho baví, a co je v nich nového? Pusťte se do čtení a uvidíte.

Volby

Předseda klubu Silicon Hill vyhlašuje volby do představenstva klubu Silicon Hill. Volit v letošním roce budeme 4 celoklubové zástupce, zástupce sudých bloků a proběhnou i doplňující volby na blocích 3 a 5.

Harmonogram voleb, včetně informací pro podání kandidátky zjistíte na volby.siliconhill.cz.

Bude a bylo

Ptáš se, na co se můžeš těšit?

Bude 16. 11. Blokové hry

Chcete poznat spoluobyvatele bloku trochu netradičně? Přijďte na blokové hry od 20:00 na „buzerák“ a dokažte, že máte skvělý tým.

Bylo 25. 10. Halloween

Tato již tradiční akce se pořádala letos již podruhé v klubu Uhelna. Fotky z akce naleznete v galerii a můžete se podívat i na krátké aftermovie.

Silicon Hill aplikace

Nevíš kdy a kam ti jedou důležité spoje ze Strahova či zpět na kopec? Využij naši aplikaci, která funguje offline. Stahovat můžeš jak na Google Play tak na iTunes. Navíc získáš i kontakty na důležité osoby z klubu.

Projekty

Výtvarka

Rádi tvoříte a chcete se něco nového naučit? Jste výtvarní amatéři s touhou zlepšit se a něco uměleckého zplodit? Nebo jste zkušení artisti? Pro všechny je u nás na výtvarce dostatek prostoru. V nadcházejícím období nás čeká tvorba šperků z FIMA, perokresba tuží, dekorace papučí a ručníku, smaltování kovů a další tradiční i netradiční techniky. Na schopnostech nezáleží, důležité je nadšení. Pojďte se s námi realizovat v jakékoliv pondělí v 19:30 na blok 9.

Aktuální info můžeš nyní sledovat i na facebooku.

SHerna

Sherna

Kdo se vleče, neuteče! – Bulánci

Pokud máš spolubydlu na odstřel, tak mu to přijď natřít do SHerny. Výběr her je široký… FIFA, Diablo, Guitar Hero, Tekken, Call of Duty, Halo a spousta dalších!

Fotokomora

Klasická černobílá fotografie stále žije a klub Silicon Hill na tom má svůj podíl! Díky projektu Fotokomora, který sídlí na bloku 10, je i na Strahově možné věnovat se tomuto tradičnímu řemeslu.

Plně vybavená temná komora se zásobou chemie umožňuje členům SH zpracovávat ČB negativy od kinofilmu až do formátu 13x18cm a vytvářet klasické papírové zvětšeniny do formátu 30x40cm. Kromě toho je možné věnovat se historickým fototechnikám kyanotypii a nově také bromolejotisku.

AVC.SH

AVC

Zdraví vás AVC.SH,

zbytky babího léta nás už definitivně opouští a začíná smutné podzimní období, ale ne pro naše studio. Chystáme workshopy pro všechny zvídavé studenty i nestudenty z audia, videa a live přenosů. Nově také zavádíme pravidelné otevřené hodiny, kdy ve studiu někoho zastihnete a můžete si přijít pro radu, hrát si s technikou nebo jenom na kus řeči. Termíny hodin najdete na našich webových stránkách či fb stránce a první proběhne v předposledním týdnu v listopadu.

MacGyver - bastlíři SH

MacGyver

Všechny bastlíře elektrické, mechanické, dřevařské i železářské, stejně tak jako kutily všeho druhu zveme k návštěvě Bastlírny v Mučírně. Pravidelné otvírací hodiny jsou od pondělí do čtvrtka od 8. do (minimálně) 10. hodiny večerní. A pokud bys to nestíhal během otevíracích hodin, ozvi se nám na email macgyver@siliconhill.cz a nějak se domluvíme :)

Více informací najdeš na našich stránkách mg.sh.cvut.cz nebo FB facebook.com/bastlirna

Počítačová síť

Novinky Admins

Během léta a počátku podzimu, kdy většina členů Silicon Hillu odjela domů nebo do zahraničí na prázdniny, případně chodili někam na brigádu, bylo na kopci rušno. Za serverovou sekci se nám podařilo několik významných kousků, mezi které patří nákup nové UPS (připomeňme si proč), úklid a zavedení nové kabeláže v klubovém housingu a v neposlední řadě i nová klimatizace pro chlazeni klubových i členských strojů.

Vikendovka Admins

Počas halloweenského-prodlouženého víkendu se strahovští admini sešli, aby mezi své řady přivítali nováčky, kteří se nebáli připojit se k dosavadním aktivním členům a přiložit ruku k dílu. Admini měli připraveny přednášky, které nováčkům přiblížily základní informace důležité pro práci s linuxem. Nováčci se také dozvěděli, jak obsluhovat servery. Během soboty byly dokončeny přednášky a mohly se rozdělovat úkoly, mezi které patří i Strahovská televize, virtualizace serverů nebo také přechod na Nextcloud. Na těch se následně pracovalo po zbytek víkendovky.

Craft.SH

Víš, že na Strahově běží Minecraft server? Přijď si postavit baráček do kostičkovaného světa a nebo zažít dobrodružství při boji s kostlivci, zombíky a plížícími se creepry. Hrajeme každý den večer, ale připojit se můžeš kdykoliv. Více informací a jak se připojit na server najdeš na: http://craft.sh.cvut.cz Pokud tě baví hrát Minecraft a chtěl by ses zapojit, hledáme pořadatele akcí na serveru. Pokud máš zájem o pořádání různých miniher pro ostatní hráče, kontaktuj nás na craft@sh.cvut.cz

Sport

Silicon Gym připravuje pro své příznivce celoroční soutěž, kde ten/ta nejúspěšnější může vyhrát trenérský kurz v hodnotě 9 000,-. Soutěž bude mít několik kol a soutěžit se bude jak v ženské, tak v mužské kategorii. Více info již brzy na fitcentrum.siliconhill.cz nebo na facebooku.

Info z bloků

Blok 4Skupina bloku 4  FB

Zdravím obyvatele bloku 4!

V létě jsme konečně dokončili a zrekonstruovali klubovnu, která se nachází ve sklepení bloku 4. Místnost je vybavena barem a je k zapůjčení na vlastní nebezpečí! Veškerá testování skončila katastroficky. Ovzduší zde je alkoholicky toxické a míra působení alkoholu zde exponenciálně narůstá. Nejčastější symptomy jsou: tancování na stole, bolesti hlavy, krátkodobá ztráta paměti, náhlé obdaření pěvěckým talentem, hloupý výraz, pocit nezranitelnosti a pocit radosti. Testování probíhalo na několika narozeninových oslavách, kolaudačce a infoschůzce… zde máte výsledky testování:

8 z 10 lidí mělo kocovinu úplně pokaždé: 50 % si myslelo, že umře a 10 % přežilo jen díky tomu, že se probudili dřív než skončila akce a znovu pokračovali. 90 % se snaží kocovinu léčit, zbytek trpí. Nejčastější metody léčení: ibáč, količka, blitíčko, sprcha, masturbace, vyprošťovák od negra, běhání, sex, mekáč. 80 % zaručených metod vede kruhem k metodě blitíčko. Po probuzení 70 % lidí kouká kolik, že jim zbylo v peněžence, 35 % se diví, kde jsou, kde nechali věci, 90 % hledá telefon a 50 % zkoumá zprávy, komu večer napsali, 20 % z nich píše omluvné zprávy, 10 % vzpomíná, kdo je ten člověk v zrcadle. 100 % si říká, co je to za blbce a radši by se neviděli.

Radim, zástupce B4

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/listopad2016

Sekce PR, klub Silicon Hill