Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   
Mailinfo říjen 2014 | Pravidelné informace pro členy klubu Silicon Hill


Milí noví i léty prověření obyvatelé Strahovského kopce!

Nastal čas vylézt z doupat svých pokojů a něco nového zažít, třeba právě s klubem Silicon Hill, protože členství v tomto klubu neznamená jen jistotu rychlé internetové přípojky na pokoji. Ke klubu Silicon Hill patří mnoho projektů, kde každý může provozovat, co ho baví.

Pokud se chceš dozvědět více, navštiv již tradiční Akci Prvák a infoschůzku na tvém bloku. K tomu navíc popij piva a Kofoly a seznam se s dalšími obyvateli bloku.

Hot News

Mobilní aplikace Silicon Hill

Mobilní aplikace Silicon Hill

Často to s námi jede z Kopce, a tak je potřeba vědět, jak a kdy se dostat zpátky na Kopec! Zkrátka a dobře, odteď se na vrchol dostaneš bez hledání v příručním jízdním řádu od mamky a nemusíš hrotit hodinky s vodotryskem, ani se orientovat podle slunce, natož se ptát paní Kekulový, kdy že to jede.

S touto aplikací dostaneš kopec užitečných informací, tykajících se tvého druhého milovaného domova. Tak neváhej a stahuj na Google Play a App Store

SiliconHill IRC

Kašlete na Facebůůk, na IRC to žije! – na náš křemíkový kopeček, právě dorazil tento moderní komunikační protokol. Více najdete na irc.siliconhill.cz.

  Pět ze čtyř readaktorů FlaSHe používá IRC!

Bylo&Bude

Bude 8. října Akce Prvák

K začátku semestru také patří akce Prvák, kde se dozvíš informace ke všem projektům, které na Strahově běží, potkáš Strahováčka a jistě i další nové kamarády. Z nepřeberného množství představovaných projektů si vybereš i ty - a pokud ne, dozvíš se, jak si rozjet vlastní. K vybírání pro tebe bude připraveno pivo a Kofola zdarma. Tak si v kalendáři zamluv datum 08.10. večer a přijď do Strahovské menzy.

Bude Halloween

Na konci října se uskuteční krvavá lázeň v podobě Halloween party na Hvězdě. Neváhej a připrav si svůj kostým! Určitě nebudeš litovat. Více informací již brzy.

Bylo Oprava loga Silicon Hill

Na známost bytostem tohoto světa se dává, že v 35. týdnu římského kalendáře roku 2014, ve dnech 25. a 27. měsíce osmého, tedy v pondělí a ve středu, byla uskutečněna výprava v podání mocného bratrstva členů Silicon Hillu za epickým questem navrácení zašlé slávy našeho loga umístěného ve středu bojiště zvaného buzerák.

Logo před a po

Blokové hry

Jako každý nový semestr ani v tomto nesmí chybět blokové hry, ve kterých se utkají týmy složené ze všech Strahováků, kteří si chtějí zahrát na superhrdiny. Ta první se koná už 14. 10. a hlavním superhrdinou bude tentokrát Thor a jeho kladivo.

I ty můžeš přijít reprezentovat svůj blok na jakoukoli hru a pomoci tak svému bloku získat pohár a pro sebe nějakou věcnou cenu. Podrobnosti najdeš na wiki.

Vzdělávání

Otvíráme pro vás i tento rok tradiční 3 akademie — Autodesk, C++ a ArchiCAD. Můžeš si tu zdokonalit svoje zručnosti ve svém oboru, či už si strojař, informatik anebo architekt. Víc informací nalezneš na stránce edu.sh.cvut.cz anebo na plakátech, které vidíš po Strahově.

Autodesk

Na zimní semestr 2014 jsme pro Vás připravili certifikované kurzy CAD programů. Výuka probíhá na kolejích Strahov ve školícím centru, v týdnu od 20. října a trvá 10 týdnů. Počet účastníků jednoho kurzu je omezen na 14 studentů. Máte možnost naučit se následující produkty od společnosti Autodesk:

  • Inventor (začátečníci)
  • Revit Architecture (začátečníci)
  • Revit Architecture (pokročilí)
  • 3ds Max (pokročilí)

Středisko UN*Xových technologií

SUT pořádá i letos zajímavé semináře. Začínáme hned po LinuxDays 2014, 7. října! Harmonogram najdeš na webu sut.sh.cvut.cz.

Projekty

AVC

AVC

Začal nám nový semestr a všichni se postupně probouzíme z prázdninového spánku. V AVC to je tedy spíš probuzení kýblem vody. V říjnu nás čeká spousta akcí, na kterých se můžeme potkat. Začínáme ve středu 1. 10. na Strahov Open Air a podle line-upu to bude opravdu jízda.

O víkendu 4. - 5. 10. se chystáme na FIT do Dejvic, kde proběhne konference LinuxDays 2014. V současné době promýšlíme technické detaily, aby náš záznam byl ještě lepší než na InstallFest 2014.

Hned na to ve středu 8. 10. proběhne ve Strahovské menze Akce Prvák, kam se společně s ostatními projekty klubu Silikon Hill půjdeme představit, jak jinak než prakticky - zvuk, světýlka, kamery, aby všechny projekty mohly správně vyniknout.

Ale ta nejdůležitější akce se uskuteční v úterý 14. 10., kdy proběhne Den otevřených dveří v našem studiu v suterénu bloku 8. Přijď se k nám podívat, pohrát si s našimi hračkami, prostě se seznámit s AVC. Od 19 do 21 hodin se na Tebe těšíme :-).

Takže brzy na shledanou!

MacGyver - bastlíři SH

MacGyver

Všechny bastlíře elektrické, mechanické, dřevařské i železářské, stejně tak jako kutily všeho druhu zveme k návštěvě Bastlírny v Mučírně i tento semestr. Pravidelné otvírací hodiny jsou opět od pondělí do čtvrtka od 8. do (minimálně) 10. hodiny večerní. A pokud bys to nestíhal během otevíracích hodin, ozvi se nám na email macgyver@siliconhill.cz a nějak se domluvíme :)

Ve středu 8. října se s námi můžeš vidět na Akci prvák a přesně týden po té máme Den otevřených dveří spínačů. Těšíme se na viděnou!

Více informací najdeš na našich stránkách mg.sh.cvut.cz nebo FB facebook.com/bastlirna

3D Tisk

Tiskneme!

Každé úterý od 20:00 do 22:00, v Mučírně – 3dtiskarna.sh.cvut.cz

Taneční na Strahově

29.9. začínají lekce Tanečních na Strahově pro zimní semestr 2014! Pokud jste se nestačili přihlásit, neváhejte!

Veškeré informace mimo jiné i jak se přihlásit na lekce, najdete na wiki. Navštivte také naše fb stránky: facebook.com/tanecninastrahove

V případě dotazů nás kontaktujte přes FB nebo e-mail: tanecni@siliconhill.cz

Hudebny

Strahovské hudebny nejsou projekt, který by ze své podstaty hýřil akcemi, ale i tak se bude něco málo konat.

V první řadě je to Den otevřených dveří, který se koná 14. října ve večerních hodinách (cca 18-21). Budou otevřeny dvě hudebny (na bloku 3 a 10), ve kterých budou členové projektu připraveni odpovědět na všechny otázky. Takže nástroj s sebou a přijďte se podívat/zahrát si.

Druhou akcí bude tradiční Jam session v hospodě na bloku 10, který se bude konat někdy na přelomu října a listopadu. V podstatě jde o to, že my připravíme aparaturu, bicí a pivo a vy nám (a ostatním) přijdete předvést svůj um :-)

Bližší info k oběma akcím se objeví na facebooku Hudeben: facebook.com/hudebnysh.

Z bloků

Blok 2Skupina bloku 2  FB

Vítám všechny v novém semestru a rád bych Vás pozval na infoschůzku, která se bude konat 30. 9. od 20 hod v klubovně.

Blok 3Skupina bloku 3  FB

Vítám všechny v novém semestru a rád bych Vás pozval na infoschůzku, která se bude konat 6. 10. od 20 hod v pingpongárně.

Blok 4Skupina bloku 4  FB

Ahoj lidi,

na začátku bych Vás chtěl všechny přivítat v novém semestru a především všechny nové obyvatelé Bloku 4. Jako čerstvě zvolený zástupce bloku Vám chci také poděkovat za důvěru, kterou jste do mě vložili a udělám vše pro pokračování v tradici nejlepšího bloku na Strahově.

Novinky: Nabrali jsme nové registrátory, kteří se už moc těší, až vám pomohou spravit všechny Vaše rozbité internety. I tento semestr budeme pokračovat v utužování vztahů, a tak se těšte na akci Block4People (více informací se objeví na našem fíbíčku). V závěru Vás zvu na Infoschůzku, která proběhne v úterý 7. 10. a možná přijde i předseda!

Radim a Kuba
z pokoje 341 a 3/4

Blok 5Skupina bloku 5  FB

Vítám všechny v novém semestru a rád bych vás pozval na infoschůzku, která se bude konat 2. 10. od 20 hod v baru.

Blok 8Skupina bloku 8  FB

Ahoj.

Vítám vás všechny zpátky na koleji. Doufám, že jste si všichni prázdniny patřičně užili a přeji vám samé úspěchy v dalším studiu. Co se týče bloku, moc změn se tu přes prázdniny nestalo. Něco ale přece.

Jedné věci jste si už určitě všimli. Na nábytku se vám objevily malé samolepky. Je to nový inventarizační systém SÚZu. Prosím, samolepky nestrhávejte a nábytek nestěhujte mezi pokoji (ani v rámci buňky).

Další věc je ta, že rekonstrukce klubovny se nám chýlí ke konci a v brzké době bude opět k dispozici. S kolaudační párty počítáme zároveň s infoschůzkou. Než vyřešíme rezervační systém, budete si ji moci rezervovat u správkyně Kristíny Krupové (pokoj 408A).

Už jsem nakousl téma infoschůzka. Ta se uskuteční ve středu 15. října od 20:00 v naší klubovně. Na začátku proběhne prezentace klubu následovaná prezentací bloku. Pokud máte nějaké otázky kolem dění na Strahově nebo na bloku, budete se moci zeptat. K infochůzce patří i tradiční pivo zdarma. Letos budeme mít Klostermanna ze Strakonic, cider Kingswood, Kofolu a rum. Určitě bude o co stát ;) Rád vás tam všechny uvidím. Obzvláště nové obyvatele bloku :)

Ave já,
Rysátko

Blok 9Skupina bloku 9  FB

Vítám všechny v novém semestru a rád bych Vás pozval na infoschůzku, která se bude konat 13. 10. od 20 hod v televizárně.

Blok 10Skupina bloku 10  FB

Upozorňujeme nově ubytované, že na Strahově nejsou respektovány genderově oddělené umývárny a WC.

Ať jsi holka nebo kluk, na záchodě je to fuk!

Ve čtvrtek 9. října proběhne na desítce infoschůzka (5. patro od 20:00). Pro nově ubytované účast povinná. Čeká vás spousta užitečných informací a hektolitry občerstvení. Peněženky s kolejenkou a vlastní sklo s sebou.

Chcete-li mít přehled o dění na bloku, požádejte Brta (j.erbrt@sh.cvut.cz) o přidání do blokového mailing listu. FB nepodporujeme.

Blok X

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/rijen2014

Sekce PR, klub Silicon Hill