Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   
Mailinfo únor 2012 | Pravidelné informace pro členy klubu Silicon Hill

Milý člene klubu Silicon Hill,

již máme po zkouškovém období a tak doufáme, že se ti vše podařilo splnit a že tu s námi zůstaneš i nadále.

Hot News

Zaplacení členství

Nezapomeň si zaplatit členství na další semestr. Tuto možnost máš nejpozději do 28. února. Jestliže členství do té doby nezaplatíš, budeš vyloučen z klubu a tím pádem odpojen od sítě!

Mezi Bloky 2012

Jsi student VŠ a jsi členem nebo máš vlastní hudební skupinu? Chtěla by se zúčastnit festivalu Mezi Bloky 2012 a zahrát pro spoustu lidí? Přihlásit svou kapelu můžeš nejpozději do 26. února.

Bylo & Bude

Bude 3. a 4. března InstallFest

InstallFest

Pomalu se blíží další ročník strahovské konference o open-source technologiích InstallFest. Letošní téma bude Programování a Hardware. Přijďte 3. a 4. března do Školicího centra SH a poslechněte si skvělé přednášky na toto téma. Více na www.installfest.cz.

Bude 27. února - 2. března Týden neklidu

Studentská obec projevuje nesouhlas s chystanými reformami VŠ zákona a tím jak byly prezentovány.

Bude 28. února 16.00 Noc universit

University chtějí veřejnosti představit, co tvoří, jaké zajímavé projekty vznikají na jejich půdě. ČVUT spolu s VŠCHT a ČZU bude prezentovat své projekty v úterý 28. února od 16.00 v Atriu stavební fakulty ČVUT.

Bude 29. února Studentská krev

Dne 29. února od 20.00 se ve Školicím centru klubu Silicon Hill uskuteční seminář o dárcovství krve, kde se dozvíš odpovědi na tvé otázky ohledně bezplatného dárcovství krve. Na seminářích se bude podávat zdarma ochutnávka kávy od firmy Starbucks.

Bude 7. března Hokejová bitva UK vs. VŠE a ČVUT vs. ČZU

Další hokejová bitva, která rozhodne, jestli se umístíme na třetím nebo na čtvrtém místě. Lístek si můžete koupit ve Studentské Unii ČVUT (Kloknerův ústav v infocentru, Šolínova 7, Praha 6 – Dejvice) nebo na kolejích Strahov v kanceláři klubu Silicon Hill (blok 1, dveře 40). Do 6. března jsou vstupenky za pouhých 120 Kč, na místě poté budou stát 170 Kč.

Bylo 25. ledna Přednáška na téma: Základy investování na kapitálovém trhu

Blokové hry

Blokové hry startují...

Stejně jako v minulém semestru i letos budou moci všechny strahovské bloky poměřit své síly v Blokových hrách. Informace a pravidla o jednotlivých hrách naleznete na blokovehry.siliconhill.cz. Tak protáhněte těla, promyslete taktiky a prostudujte pravidla. Blokové hry se blíží!

Bude 6. března Videostop

Soutěž se strahováčkem

Strahováček

Hurá, je tu nový semestr a také další kolo soutěže se Strahováčkem. Aby to nebylo tak úplně jednoduché, schoval se Strahováček pod roušku tmy. Uhádneš kde? Svou odpověď nám pošli do 10. března.

O výsledcích lednového kola si můžeš přečíst ve vyhlášení.

Stále platí nabídka - Máš v plánu někam vycestovat a vzít Strahováčka s sebou? Napiš na strahovacek@siliconhill.cz a domluv si jeho zapůjčení. Každá fotografie originálního místa se Strahováčkem bude odměněna tričkem Silicon Hill (originální místo = místo, kde Strahováček ještě nebyl).

Projekty a akademie

Autodesk Academia

Autodesk Academia v letním semestru 2012 vypisuje certifikované kurzy na programy AutoCAD 2012, Revit 2012, Inventor 2012 i 3dsMAX 2012. Množství míst je omezeno, proto neváhejte přihlásit se na našich internetových stránkách.

Strahovská liga ve stolním tenise

Máš zájem účastnit se 3. ročníku studentské pingpongové ligy přímo tady na kolejích? Do 18. února probíhá registrace do nového ročníku. Pozor, kapacita je omezená! Potřebné info najdeš na webu.

Matlab Academy

Po úspěšném zimním startu se i v letním semestru otevře Matlab Academy! Kurz bude probíhat se stejnou náplní jako v zimě. Tato akademie je určená pro všechny studenty, kteří by rádi získali ucelené základní informace a návyky nutné pro rozumnou práci s Matlabem. Začínáme čtvrtý týden v letním semestru (tj. od 5. března), lekce budou probíhat opět v každé pondělí od 20.30 do 22.00 ve školicím centru SH. Zájemci nechť se hlásí na e-mail r.beno@sh.cvut.cz.

Včely

Včely bude možné od letošní sezony daleko lépe sledovat, více o chystaném pozorovacím úlu se dozvíte na našem webu.

A co jinde v SU

Klub STOlních Her

Zdravíme obyvatele Strahova. Chceme vás jako tradičně pozvat k nám do klubu STOlních Her. Tento měsíc pro vás pořádáme mimo pravidelných volných hraní, kde si můžete přijít zahrát, na co budete mít chuť, také Fofr turnaj! Tento turnaj se uskuteční ve čtvrtek 23. 2. 2012 a vy si v něm můžete procvičit svuj postřeh, počítací um a rychlost reakcí. Více informací o turnaji najdete v článku.

Ale to není vše! Kdo máte pocit, že v rychlosti není vaše síla, můžete si přijít ověřit vaše logické myšlení :) Ve středu 7. března pro vás pořádáme turnaj ve hře zvané Kaleidoskop nebo také Genial.

Další informace, které by vás mohly zajímat, najdete na našich webových stránkách.

A kdy nás můžete navštívit? Pondělí, středa a čtvrtek vždy od 19.00 do 23.00.

Velice se na vás těší team STOH.

Hledá se

Máš chuť pomoci s některou činností klubu? Chceš získat zkušenosti, které budeš moci využít v budoucnu? Podívej se na seznam volných funkcí a vyber si, co by tě bavilo dělat. Pokud se nemůžeš rozhodnout, napiš hr@siliconhill.cz. Neváhej a pomoz nám zlepšit klub.

Chceš být redaktor?

Sekce PR hledá do svých řad dalšího redaktora! Chceš se podílet na tvorbě reportáží a nebo flaSHových zpráv? Ozvi se nám na hr@siliconhill.cz

Zajímáš se o web nebo sítě?

Webaři a síťaři mezi sebe hledají nové tváře! Chceš se podílet na správě sítě či některého z webů, které jsou na Strahově? Máš chuť naučit se novým věcem? Pak hledáme právě tebe! Kontaktuj nás na hr@siliconhill.cz.

Info z bloků

Všichni bydlíme na křemíkovém kopečku, ale přesto má každý blok speciální informace pro své obyvatele přímo od zvoleného zástupce...

Blok 2Skupina bloku 2  FB

Ahoj obyvatelé bloku 2,

máme po zkouškovém, tak doufám, že se vám všechny zkoušky povedly a teď se zase můžete do dalšího zkouškového flákat :D Jak už jsem psal do naší blokové skupiny, rozhodnul jsem se k 29. února skončit ve funkci blokového zástupce. Brzo budou vyhlášené volby, tak doufám, že se přihlásí hodně kandidátů nebo ještě líp kandidátek ;) Na Strahově budu bydlet dál, takže jestli se budete bát přihlásit, že byste to nezvládli nebo na to nemáte, nebojte se klidně ozvat nebo stavit. Rád s čímkoliv poradím ;) Tohle je můj poslední příspěvek do této sekce v mailinfu, takže vám chci na závěr popřát hodně úspěchů při studiu i v životě a ať se vám podaří vše, co chcete. Rád budu na dvojku vzpomínat, protože jsme společně zažili hodně srandy a i díky facebooku se tu dost lidí poznalo a je na bloku dobrá parta, tak doufám, že tu bude i dál a dvojka vyhraje v létě blokové hry ;)

Tak se mějte...čau Petr

Blok 3Skupina bloku 3  FB

Vážení přátelé,

po čas zkouškového období, se toho na bloku moc neudálo a však tím více, se vám pokusíme vynahradit v následujících týdnech a měsících.

Chtěli byste se zapojit do blokového či klubového dění? Neváhejte nás kontaktovat buď osobně nebo na adrese admin3@sh.cvut.cz. Hodně štěstí v novém semestru.

Za aktivní skupinku bloku 3.
Jsem pozdravem,
Honza.

Blok 4Skupina bloku 4  FB

Ahoj,

doufám, že máte za sebou zdárně všechny zkoušky. Jen v krátkosti - klíče od sušárny a žehlička s prknem jsou k dispozici na vrátnici. V přízemí budeme mít novou nástěnku, kterou co nejdříve vybavíme informacemi z bloku. Pokud objevíte nějakou závadu, nahlaste ji na vrátnici do knihy. Jinak ji nikdo neopraví :)

Díky, Luboš

Blok 5Skupina bloku 5  FB

Zdravím všechny spolublokovce,

máme zde nový semestr, ve kterém nás čeká opět spousta dřiny ale i zábavy. Takže do toho nového semestru všem přeji, aby vyšli správnou nohou a aby v klidu a bez stresu také semestr dokončili. S novým semestrem přišlo i pár novinek u nás. Hlavní novinkou je naše nová hospodářka. Jelikož s touto prací nemá zkušenosti a spíše se zaučuje, tak vás prosím o trpělivost a případnou pomoc.

Dále nám z bloku odchází admin, takže také hledáme někoho, kdo by tuto práci zastal. Pakliže by měl někdo zájem, tak ať se mi ozve. S teplejším semestrem přijdou opět blokové hry. Můžeme se zcela určitě těšit na nové hry s horou zábavy a soutěživosti.

Váš zástupce Petr Schefzu

Blok 6Skupina bloku 6  FB

Ahoj,

tentokráte mám pro vás zprávy, co dělat, když vám je na pokoji zima.
Netěsní vám okna (popř. jsou kolem díry, kterými táhne)? Nahlaste to na vrátnici do knihy závad. Truhlář se pak pokusí okno utěsnit.
Nejde vám topení? Ujistěte se, že nemáte zakrytou termoregulační hlavici. Pokud ani pak nezačne topit, napište to do knihy závad na vrátnici.
Nemáte ani jeden z těchto problémů a přesto mrznete? Navštivte hospodářku a požádejte jí o deku (má jich ještě dost - právě vyprané), popř. vám dá ještě staré prostěradlo, které můžete dát k oknu a tím ho aspoň trochu utěsnit.

S přáním hezkého dne, Kathy

Blok 7Skupina bloku 7  FB

Hlášení místního rozhlasu:

Na bloku máme novou správkyni kolárny Moniku Moravcovou bydlící na 7/439. Určitě spoustu z vás potěší, že spuštění nové kolárny v suterénu se nezadržitelně blíží.

Vybavení společenské místnosti se nám rozrostlo o technický zázrak v podobě kazetových videoher. Díky patří Ladikovi (Kytk@), který je propašoval z Polska:) Spolu s ovladačem od projektoru si je můžete půjčit u Vodníka na 7/429. Takže, je libo Mario?:)

Tento semestr započnou kvazipravidelné DDR (Dance Dance Revolution) tréninky ve společenské místnosti. První termíny jsou 14. 2., 20. 2. a 28. 2. vždy v 21 hod. Všichni DDR nadšenci i ostatní zájemci jsou zváni. Pro více informací nezapomínejte sledovat blokovou nástěnku v prvním patře.

Zdar a sílu do nového semestru všem přeje
vavřa

Konec hlášení.

Blok 8Skupina bloku 8  FB

Nic nového.

Blok 9Skupina bloku 9  FB

Ahoj devítko!

Semestr nám začíná a rekonstrukce výtahů končí, takže snad v blízké době ustane veškerý hluk a vrátí se popelnice na konce chodeb.

Dále se změnila část týmu, co se zde stará o blok - o sušárnu se nám teď stará Matěj Grajciar, síťovým adminem se stal Petr "Gregy" Gregor a zástupcem bloku Michal "SUK" Souček, kteří pro vás zatím opravili mikrovlnky (otočné talíře, motory). Prosím, neničte je, byly koupené z vašich peněz!

Hodně štěstí a zábavy v novém semestru!
S pozdravem,
Michal Souček

Blok 10Skupina bloku 10  FB

Zástupce bloku nedodal informace.

Blok 11Skupina bloku 11  FB

Zástupce bloku nedodal informace.

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/unor2012

Sekce PR, klub Silicon Hill