Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   Silicon Hill na Twitteru   
Mailinfo | Informace pro členy klubu Silicon Hill

Milý člene klubu Silicon Hill,

Zkouškové se nám konečně blíží ke svému konci a věříme, že Ti začne stejně dobrý, ne-li lepší semestr.

Hot News

Ptáš se, na co se můžeš těšit?

Bude 5. - 6. března InstallFest

InstallFest

Jako již tradičně bude patřit první březnový víkend open-source technologiím. Ve školicím centru totiž proběhne konference InstallFest.

Program už je dostupný na webu konference. Těšit se můžeš na dva dny nabité přednáškami a workshopy. Letos bude více prostoru věnováno i hardwaru a to nejen na přednáškách např. o ARM nebo FPGA, ale i na workshopech o programování HW jako např. Wi-Fi modulech ESP8266 nebo Arduino. Chybět nebude ani HW koutek od našich bastlířů.

Bude 22. března DOD Fitcentra

22. 3. se bude ve fitcentru na bloku 2 konat den otevřených dveří. Uslyšíte několik krátkých přednášek a uvidíte zajímavé ukázky našich trenérů. Můžete vyhrát věcné ceny v drobných soutěžích a zdarma ochutnat různé výživové doplňky.

Bude 20. dubna SHOW

V polovině dubna se můžete těšit na tento tradiční festival studentských kapel, které se Vám představí na třech stagích. Vstup je samozřejmě zadarmo!

Velká Fotosoutěž!

Ahoj Strahováci, pokud rádi fotografujete, sledujte naši novou soutěž o ceny a velké letní finále. Více najdeš v pravidlech.

Každý měsíc vyhlásíme jedno téma. Téma na únor je Žijeme na Strahově a mělo by zachytit život na kolejích Strahov.

Fotografie do soutěže posílejte na fotosoutez@siliconhill.cz. Pro jisté určení výherce, prosím, vyplňte i náš formulář.

Akademie

Škola Ti nestačí a chceš se dál vzdělávat? Jsi ajťák, stavař nebo třeba strojař a hodilo by se to rozšíření portfolia znalostí? Nebo jen prostě nemáš co dělat?

Mrkni na c.siliconhill.cz, autodesk.siliconhill.cz, archicad.siliconhill.cz, sitarina.siliconhill.cz nebo matlab.siliconhill.cz a přihlas se na kurz/y, které se Ti líbí. Začínáme druhý týden semestru!

Projekty

MacGyver - bastlíři SH

MacGyver

Bastlírna je sice v režimu na požádání, ale to neznamená, že by se u nás nic nedělo. Už teď se chystáme na nový semestr. Mimo jiné plánujeme další běh večerních seminářů Bastlířské středy.

A samozřejmě se připravujeme i na InstallFest. Těšit se můžete na bastlířský koutek. Oproti loňskému roku bude letos zaměřen víc na Vás! Budete mít možnost předvést, co jste sami vytvořili a podělit se o vlastní zkušenosti.

AVC

AVC

Doufáme, že se se zkouškami úspěšně perete stejně jako my, většina z nás už se chýlí ke zdárnému konci ;-). A po zkouškovém půstu se už těšíme do akce. Ve čtvrtek 25. 2. se uvidíme v Dejvicích a na párty na fakultě stavební. Také už vymýšlíme, co nového připravíme na letošní InstallFest o víkendu 5. a 6. března. Ke konci zkouškového ještě chystáme nějaké workshopy na zvuk a světla, takže pokud vás AVC.SH láká, tak nám napište a přijďte, těšíme se na vás.

SHerna

Sherna

Relaxace, uvolnění a zábava. To jsou hlavní hesla, která dokonale vystihují projekt SHerna, který se nachází na 3. mezipatře bloku 4. Projekt se nově otevřel minulý rok. V odhlučněné místnosti je možné si zahrát na konzoli Xbox 360 různé hry díky ovladačům nebo Kinectu. Nově máte možnost hrát i na PS2 (Mortal Kombat, Tekken 3 a další). Pro další informace navštivte facebookové stránky nebo na wiki.

SHOW

Oblíbená strahovská akce SHOW (Sillicon Hill Open Wednesday) je opět tady v původní formě!

Máte studentskou kapelu, či si s kamarády jen tak pro zábavu hrajete po večerech v garáži? Chtěli byste si vyzkoušet jaký je to pocit stát na pódiu před stovkami posluchačů? Neváhejte zaregistrovat Vaši kapelu zde a my se Vám tento sen pokusíme splnit! Nehledáme ale jen kapely, nově se také mohou přihlásit DJs.

Nejste hudebně nadaní? Nevadí, i tak se můžete podílet na bezproblémovém průběhu festivalu. Sháníme totiž dobrovolníky, kteří nám za menší odměnu pomůžou s točením piva, obsluhou u stánků s občerstvením, zajišťováním bezpečnosti, atd. Pokud máte zájem, hlaste se na mailu l.sramkova@sh.cvut.cz.

Již nyní se také můžete přidat na FB události nebo nás můžete podpořit svým lajkem na naší stránce, kde najdete ty nejaktuálnější informace.

Servery

ftp.sh.cvut.cz

Už chvíli na Strahově běží nové zrcadlo linuxových distribucí a softwaru. Pokud používáš na svém PC, laptopu nebo serveru Debian, Linux Mint, Archlinux, Gentoo, OpenSUSE či Ubuntu, přidej si, náš mirror. Podporuje http, https, rsync i ftp.

Nápady a připomínky zasílejte na ftp@sh.cvut.cz.

Craft.SH

Věděli jste, že… Na SH beží i Minecraft server? Má v sobě balíček módů a základní konfiguraci, chybí mu však správce. Bude potřeba doladit nastavení a třeba si pohrát se složením módů. Pokud Tě tahle sandboxovka baví a chtěl/a by sis ji zkusit z pohledu správce serveru, neváhej a ozvi se na craft@sh.cvut.cz.

Z bloků

Blok 4Skupina bloku 10  FB

Ahoj lidi,
konečně se nám blíží zkouškové ke konci, tak ne, že se necháte vyhodit. Plánujeme totiž velkou oslavu konce zkouškového. A jelikož je rok 2016 ve znamení ohnivé opice, tak opravdu nebude o opice nouze. Čekejte pořádnou nálož zábavy, kvalitní hudby a možná přijde i kouzelník.

Study hard, party harder!

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/unor2016

Sekce PR, klub Silicon Hill