Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   
Mailinfo září 2012 | Pravidelné informace pro členy klubu Silicon Hill

Milý člene klubu Silicon Hill,

nejprve bychom rádi přivítali nové studenty, kteří se ať už dobrovolně či nedobrovolně rozhodli bydlet na strahovských kolejích. Vítejte ve studentském klubu Silicon Hill, klubu neomezených možností!

Silicon Hill je tvořen stejnými studenty, jako jsi ty. Snažíme se řešit problémy na koleji, pořádat sportovní, hudební či zájmové akce pro naše členy (a že nás není málo - pouhých 3 500 šílenců) a především zpříjemnit všem život na Strahově. I přesto, že se může zdát, že tento klub nepotřebuje nic ke svému životu, opak je pravdou. Jako každý správný mocnářský spolek i my potřebujeme nové lidi, kteří budou pomáhat stávajícím správcům plnit pětiletku – správa částí jako například síť, servery, výuka v akademiích apod. Pokud tě nabídka oslovila, neváhej a upiš svoji duši na hr@siliconhill.cz, my ti rádi pomůžeme najít tu správnou činnost, která by tě bavila a která by ti dala do budoucna nové zkušenosti a znalosti. Více o klubu nalezneš na siliconhill.cz, více o volných místech pak na wiki.

Další důležité informace najdeš především na support.siliconhill.cz a news.siliconhill.cz. Na info.sh.cvut.cz pak nalezneš zajímavé články o nejnovějších událostech na kolejích a v klubu. Zaručeně pravdivý a jediný kanál exkluzivních informací o všem, co nepotřebuješ a hlavně nechceš vědět, je FlaSH!

Ostatní, arktickým větrem a SÚZím topením ošlehané strahováky, zdravíme a přejeme ničím nerušenou prokrastinační atmosféru začátku semestru.

Všem přejeme pohodový vstup do nového akademického roku, zdravá játra a úspěšně vyplněnou křížovku v indexu.

Strahovu nazdar!

Hot News

AKCE PRVÁK

Akce je určená především pro všechny nové studenty, kteří bydlí na Strahově. Budou seznámeni s tím, jak to chodí na kolejích a jakých aktivit se zde mohou zúčastnit. Podrobněji bude představen náš studentský klub společně se svými proslulými projekty. Přímo na místě se do nich můžou zájemci okamžitě „zapsat“.

Určitě si tuto akci nenech ujít, neboť se dozvíš všechny pro prváka důležité informace. Jsi-li bažant, neváhej - začínáme 19.9. od 20:00 ve strahovské menze.

Git SH

Máme tu novinku pre Strahovských programátorov. Počas leta nám tu vznikol server distribuovaného verzovacieho systému Git. Postavený je na systéme GitLab, ktorý je funkcionalitou a vzhľadom podobný GitHubu. Narozdiel od neho ale je možné si vytvárať zdarma aj privátne repozitáre. Pre používanie stačí zadať adresu git.sh.cvut.cz a prihlásiť sa svojim heslom ako na WiFi.

Tomáš Srna, admin servera Git SH

Bylo & Bude

Bude Harmonogram na následující měsíc

19.9. Akce Prvák
24.9. Den otevřených dveří - Fotokomora SH
25.9. Den otevřených dveří - MacGyver – bastlíři SH
25.9. Den otevřených dveří - AVC Audio
25.9. 1. bloková hra
26.9. Strahov open air
1.10. Infoschůzka bloku 11
1.10. Den otevřených dveří - Výtvarka
2.10. Infoschůzka bloku 7
3.10. Infoschůzka bloku 6
4.10. Infoschůzka bloku 5
4.10. Den otevřených dveří - Fitcentrum SH
8.10. 2. bloková hra
9.10. Infoschůzka bloku 9
10.10. Infoschůzka bloku 4
10.10. Den otevřených dveří - MacGyver – bastlíři SH
11.10. Infoschůzka bloku 3

Bylo Prázdniny

O letošních prázdninách se toho v klubu stihlo udělat opravdu mnoho. Z těch větších a na pohled viditelných věcí je to například rekonstrukce loga klubu Silicon Hill na buzeráku, dále rekonstrukce zasedací místnosti klubu na bloku 7, práce na novém webu klubu, proběhla serverová víkendovka,…

Blokové hry

Stejně jako loni i letos se budou konat Blokové hry! Oproti loňskému roku však prošly mnohými změnami, o kterých se můžeš dočíst na blokovehry.siliconhill.cz. Harmonogram jednotlivých her uvidíš na téže stránce.

Rád by ses blokové hry zúčastnil? Napiš svému správci, řekni spolubydlícímu, sousedovi nebo třeba zburcuj celý blok. A pokud by to pořád nestačilo, přijďt na blokovou hru a vybojuj si vlastní místo v blokovém dreamteamu.

Blokové hry jsou tu především pro tebe a tvou zábavu! Přiď, bude řiť!

Bude 25. 9., 18:00 h Strahováku, nezlob se!

Projekty a akademie

AVC SH

Audiovizuální centrum klubu Silicon Hill je projekt zaměřený na práci se zvukem i obrazem. Pro naše účely budujeme a provozujeme nahrávací studio v suterénu bloku 8.

Ke studiu také budujeme zvukovou a světelnou aparaturu pro zvučení různých akcí, od prezentací po koncerty. Ještě před prázdninami jsme náš tým doplnili o naši Ashly, která nám velmi pomáhá;) Ashly je DSP procesor pro naše zesilovače a umí spousty věcí. Náš kompletní aparát jsme stihli odzkoušet ještě před prázdninami na oslavě 3. narozenin Fakulty informačních technologií. Akce to byla skutečně povedená. V současné době připravujeme studio pro další sezonu, která začíná hned prvním týdnem semestru. Čekají nás různá nahrávání, s naším aparátem nás pak můžete potkat na Akci prvák ve strahovské menze ve středu 19. 9.

V našem studiu vás rádi přivítáme v úterý 25. 9., kdy pořádáme den otevřených dveří. Pokud Vás práce se zvukem či videem baví nebo byste to prostě chtěli zkusit, pak neváhejte a napište nám na avc@sh.cvut.cz. Hledáme lidi, co mají chuť něco dělat. Ať už tvořit hudbu, stát za mixážním pultem nebo prostě organizovat lidi a zajišťovat různé akce.

C++ Akademie

<začátek hlášení ve slovenském jazyce>

Už piaty semester otvárame pre Strahovákov kurzy C++ Akademie, a to zcela zdarma. Sledujte naše stránky c.siliconhill.cz, kde sa čoskoro vypíšu termíny a umožní registrácia.

zdraví Tomáš Srna, vedúci C++ Akademie

</konec hlášení ve slovenském jazyce>

Matlab akademie

V rámci zimního semestru 2012/2013 se otevírá již třetí ročník Matlab Academy. Tato akademie je určená pro všechny studenty, kteří by rádi získali ucelené základní informace a návyky nutné pro rozumnou práci s Matlabem. Více na matlab.siliconhill.cz.

MacGyver - bastlíři SH

Začátkem nového semestru přechází bastlírna na pravidelné otvírací hodiny – od pondělí do čtvrtka, vždy od 20:00 do 22:00. Aktuální informace naleznete na macgyver.sh.cvut.cz.

Výtvarka

V osm hodin v pondělí,
nikomu se nelení.
Na ramena hodím nohy,
neváhám brát po třech schody.
Na pětce se sejdem všichni,
souseda popožeň, do zadku štípni.
Malujeme, vyrábíme, lepíme,
batikujem, korálkujem, kreslíme.
Přijď na nás občas oko hodit,
nebo i pravielně můžeš chodit.
Tak nezapomeň: po osmé každé pondělí,
výtvarka se o barvičky s každým podělí!

Taneční

Zimní semestr začíná!

Jedinečná příležitost příhlásit se na kurzy – Taneční na Strahově! Pokud chceš své taneční dovednosti předat ostatním, neváhej a přihlaš se jako lektor (můžeš pak využívat výhody klubu Sillicon Hill). Více info najdeš na wiki.

Těšíme se na Tebe :)

A co jinde v SU

AVC ČVUT

Jedeme do dalšího semestru. Můžete jet s námi. Točíme, stříháme, fotíme, zvučíme...prostě tvoříme. Pokud tvoříš nebo by sis to chtěl zkusit, klidně nám napiš na nabor@avc-cvut.cz. Znalosti NEJSOU podmínkou, hlavní je nadšení. Navštiv i naše stránky www.avc-cvut.cz, kde se dozvíš o nás více. FEBIOFEST, Škoda auto, Fakulta informačních technologií, koncerty, akce studentských klubů, LINUX, Cryptofest... mám pokračovat?

Info z bloků

Všichni bydlíme na křemíkovém kopečku, ale přesto má každý blok speciální informace pro své obyvatele přímo od zvoleného zástupce…

Blok 2Skupina bloku 2  FB

Zástupce bloku nedodal informace. … to si to necháte líbit? Každý povinně zaklepejte zabuště na dveře 2/37!

Blok 3Skupina bloku 3  FB

  Redaktoři FlaSH varují: Tento článek je pahýl!

Sklo s sebou…

Vážení sousedé, léto nám již pomalu odvál vítr a to je důvod, proč čtete následující řádky… Tato doba se projevuje nejen žloutnutím listí, ale také novou krví, jež rozproudí chodby našeho bloku. Nyní však, nechť již učiním formalitám za dost…Navrátilče, vítej, utužuj vztahy a bojuj opět o čest bloku v nastávajících nových blokových hrách. A co Ty, prváku? Nenech se odradit vzezřením Strahova, mezi svými zdmi skrývá spoustu možností, fajn lidí, jedinečnou příležitost seznámení se se sousedy, či zapojit se do aktivit klubu. Vyjmenovávat, co všechno Ti můžeme nabídnout, by si žádalo rozšířené vydání tohoto oběžníku. Proto Tě raději pozvu, tedy nejen Tebe, ale taktéž všechny starousedlíky, na infoschůzku bloku 3 konanou 11.10.2012, kde se dozvíš řadu zajímavých informací a poznáš mnoho obyvatel z bloku.

Nicméně život zde nezačne až po tomto datu, Strahov je na nohou již pěknou řádku semestrů… Co je aktuálního a zajímavého nad rámec standardních aktivit Tě budeme informovat na blokové nástěnce v 1.patře.

Chápu, už je to moc dlouhý… Kdo by to četl, snad raději se rozloučím a Ty prostě doraž 11.10 na infoschůzku, kde se dozvíš víc (heslo příprav: „Sklo s sebou.“ :) ).

Úspěšný start do nového semestru.
S pozdravem,
Honza.

Blok 4Skupina bloku 4  FB

Zdravím všechny obyvatele bloku 4 v novém semestru. Jak už určitě víte, vzniká na bloku nový projekt SHerna, kde si díky Tomáši Jedličkovi budete moci vyčistit hlavu v příjemném prostředí u konzolových her. Pokud se chcete zapojit a spolupracovat na zajímavých věcech na bloku i jinde v klubu, zastavte se na pokoji 4/341 a určitě něco najdeme.

Blok 5Skupina bloku 5  FB

Zdravím všechny stávající (zejména nové) členy BLOKU 5. Jako po každých prázdninách nám opět začala škola a život zde na Strahově. K tomuto semestru bych chtěl všem popřát hodně štěstí, úspěchu a co nejméně námahy. Pokud byste chtěli internet či si půjčit nějaké blokové vybavení, kontaktujte aktivní lidi na bloku. Jak je poznáte? Jejich seznam je vyvěšen na nástěnce u schodů a mají plakáty na dveřích. Všichni aktivní lidé to dělají dobrovolně a nejsou za to placeni. Proto se podle toho prosím chovejte. Pokud byste se chtěli mezi sebou seznámit a trochu se pobavit, tak nás letos čeká třetí kolo blokových her a nyní by měly být opravdu nadupané.

Pro nové členy zmiňuji, že máme svou blokovou skupinu a případně i blokové newsy – info.blok5.

S pozdravem zástupce bloku 5
Petr Schefzu

Blok 6Skupina bloku 6  FB

Ahoj,
na bloku se nám přes prázdniny obměnili aktivní lidé, tak na ně prosím buďte hodní, jelikož to všichni děláme dobrovolně. Kdyby se k nám chtěl někdo přidat, tak bude určitě vítán (ale registrátorů už máme opravdu dost).

Jinak nám začne další semestr blokových her. Tentokráte se opravdu máme na co těšit. Další informace budou přibývat na stránkách blokových her na wiki a na blokové nástěnce. Kdokoliv se bude chtít nejen účastnit, ale třeba jen fandit, tak samozřejmě budeme rádi.

S přáním pohodového semestru
Kathy

Blok 7Skupina bloku 7  FB

Nazdar bazar,
už se určitě nemůžete dočkat zpět do všech těch ústavů a na naši sedmičku!:) Proto píšu pár krátkých novinek z bloku. Společenská místnost byla vybavena novými těžkými závěsy, které pomůžou k většímu klidu obyvatelů bloku uvnitř i vně spol. místnosti. Zároveň jsme do společenské místnosti zakoupili pokrový kufřík s 500-ti žetony. Kufr je prozatím k zapůjčení ve skladu. Vybavení samotného skladu pak doznalo rovněž nových přírůstků v podobě setu na badminton, sady na petanque a míče na kopanou či „supertele“ :) Brzy sklad dovybavíme i novým nářadím, aby se vám vaše králíkárny lépe montovaly, demontovaly a vylepšovaly :)

Pro více informací sledujte blokovou nástěnku, kde najdete veškeré info o správcích jednotlivých místností a správě sítě. Hlavně nezapomeňte na blokovou infoschůzku 2. října od 20:00!

Zdraví
Vavřa, zástupce bloku 7

Blok 8Skupina bloku 8  FB

Začal sa nám nový semester, vítam všetkých obyvateľov bloku 8 a celého Strahova. Infoschůzku má osmička 16. 10. 2012. Tam sa dozviete množstvo zaujímavostí o našom klube a bloku a pomôžete nám vypiť pár sudov piva :)

zdraví Tomáš Srna, zástupca bloku 8

Blok 9Skupina bloku 9  FB

Ahoj obyvatelové bloku devátého, noví i staří – vítám Vás zpátky na kopečku po prázdninách, v novém školním roce (a tím pádem i semestru) – posledním před tím koncem světa (asi dojdou IPv4 nebo co). Na devítce se toho mnoho změnilo a ještě se mnoho změní:

– Váhu, která nám byla před prázdninami odcizena z posilovny jsme… nenašli, a tak si můžete užít starou, která celkem přesně ukazuje 80 kg každému. Zároveň byla upgradovaná kamera, takže ukrást další váhu už nebude taková sranda, jako doteď.

– Čtvrté a páté patro je kompletně na gigabitových portech, stejně jako na jiných blocích. Nyní můžete stahovat obrazy linuxových distribucí a studijní materiály ještě rychleji!

– Změnili se nám správci všeho možného a část správců nemožného! Máme pár nových registrátorů, někteří odešli. Konkrétní změny se objeví na nástěnce v prvním patře i na wiki stránce bloku 9.

– V blízké době se zdroj kalafunových výparů – bastlíři neboli MacGyver – stěhuje do sklepa, kde již hluk kapajícího cínu nebude rušit blok.

Mimo změn tu na vás mám něco mezi prosbou, příkazem a přáním: NENIČTE mikrovlnky. Na svém pokoji najdete mnoho zajímavějších věcí, co můžete zničit a nikomu to vadit nebude. Pokud budete mít neuvěřitelnou touhu si rozehřát v mikrovlnce uhlík i přes hrozbu smrti ukamenováním, vyndejte PROSÍM skleněný talíř. Pokud vám něco upadne, tak mi to doneste - slepit něco je daleko menší problém, než to z ničeho vytvořit.

Nezapomeňte se zůčastnit blokových her. Přece nenecháme trojku nebo pětku vyhrát. Nebo jo?

Povedenej start novýho semestru vám přeje zástupce bloku 9,
Michal Souček známý též jako SUK.

Blok 10Skupina bloku 10  FB

Zástupce bloku nedodal informace. …pravděpodobně první oběť prohibice na Strahově.

Blok 11Skupina bloku 11  FB

Zástupce bloku nedodal informace. Asi zde nikdo nebydlí… žádosti o přestěhování jsou již připraveny na vrátnici.

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/zari2012

Sekce PR, klub Silicon Hill