Pokud máte problémy se zobrazením, klikněte zde.
Silicon HillSilicon Hill na Facebooku   
Mailinfo říjen 2012 | Pravidelné informace pro členy klubu Silicon Hill

Zdravíme tě poutníče na cestě za osvícením vzděláním,

do konce světa zbývá už jen pár okamžiků a tak věříme, že si poslední chvilky svého života dokážeš zpříjemnit naším říjnovým mailinfem.

Hot News

Nasazení nového informačního systému

1. října byl nasazen nový informační systém klubu – IS. Stejně jako jeho předchůdce zahrnuje správu členů klubu, platby členských příspěvků, správu síťových zařízení a kartového systému. Nabízí lepší uživatelské rozhraní, serverové řešení navržené pro vysokou dostupnost a velký potenciál pro další vývoj.

Přechod na nový systém vyžaduje nastavení nového hesla. Takže pokud chceš využívat služeb klubu (např. Wi-Fi nebo Shell), musíš si od 1. října nastavit nové heslo (přes „zapomněl jsem heslo“).

Pakliže se chcete dozvědět něco více o samotném informačním systému případně by jste měli zájem zapojit se do jeho vývoje, přečtěte si is.sh.cvut.cz/about a případně nás kontaktujte na is@sh.cvut.cz.

Nyní trochu technicky:

Doporučujeme používat následující DNS servery: pro liché bloky - 147.32.127.214, 195.113.144.194 a pro sudé bloky - 147.32.127.218, 195.113.144.194 (nastavuje se automaticky přes DHCP).

Platný SMTP mail server, pro odesílání pošty, ať už z @sh.cvut.cz, nebo z externích emailů (nastavených v profilu uživatele) je smtp.sh.cvut.cz.

Cold News

Je možné, že z důvodu technických problémů na straně poštovního serveru k tobě nedorazilo zářijové mailinfo. V duchu přísloví lepší pozdě nežli vůbec si můžeš přečíst zářijové mailinfo online.

Bylo & Bude

Bude 30. října Exkurze do centrální serverovny SH

Bude 31. října Halloweenská párty na Hvězdě

Srdečně tě zveme na Silicon Hill Halloweenskou párty, která se koná překvapivě 31.10.2012 od 20:00 v discobaru na Hvězdě. V duchu hesla kdo dřív přijde, ten dřív pije jsme pro největší žíznivce připravili prvních 200 piv zdarma! Chceš víc? Vem na sebe masku, při které tuhne krev v žilách, a na baru dostaneš drink zdarma!

Harmonogram

Více informací o akcích najdeš v harmonogramu na wiki.

Blokové hry

Stále probíhají Blokové hry. Harmonogram jednotlivých blokových her najdete na blokovehry.siliconhill.cz.

Jsi od přírody soutěživý typ, chceš se zapojit do blokových her, ale nevíš jak na to? Buď neústupný! Buš na dveře svého správce bloku, otravuj sousedy ve dvě ráno nebo zaspamuj celý blok ze své mailové adresy! Že to nevyšlo a to už jsi i přinesl kytici vrátné a vyleštil hospodářce dveře? Dojdi vyzbrojen čímkoliv co teče na jednu z blokových her a místo v týmu máš zaručeno. Vždyť nejenom alkoholem, internetem, sexem a pořádnou pařbou živ je student na Strahově… i když o tom lze s úspěchem pochybovat.

Bude 23.10. 2012, 21:00 h Hra č. 3: Pexeso

Bude 7.11. 2012, 18:00 h Hra č. 4: Oblékni se, strahováku!

Projekty a akademie

AVC SH

Ahoj,
poslední dny byly u nás nadmíru veselé. Nejen, že jsme se zatím podíleli na všech blokových hrách, ale také jsme technicky zajistili Akci prvák a ve studiu se nám dveře také netrhnou. Určitě se těšte na nové nahrávky (budou kruté a přísné).

Aktuálně jsme ovšem nejvíc aktivní na poli úklidu a pomalu chystáme naše studio na redesign a zřízení nové video sekce. Pokud ses s námi na akcích potkal, oslovilo tě, co děláme, a chtěl bys o nás vědět víc, případně se zapojit a vyzkoušet si pracovat s profesionální technikou, určitě navštiv (náhradní) den otevřených dveří, který chystáme na 26. 11. od 20:00, nebo nám napiš na náš mail avc@sh.cvut.cz.

Ještě nás můžeš potkat 28. 11. na IAESTE Underground festu vol.2, kde se můžeš těšit například na Záviše. Také nás můžeš potkat na dalších blokových hrách.

Tak brzy na shledanou!

C++ Akademie

<začátek hlášení ve slovenském jazyce>

C++ letí v plnom prúde, máme už cez 70 študentov. Ostali nám ešte posledné miesta kurzov C++ Začiatočníci, C++ Pokročilí a Unix. Tak neváhaj a prihlás sa ešte!

</konec hlášení ve slovenském jazyce>

MacGyver - bastlíři SH

Bastlírna má pravidelné otvírací hodiny – od pondělí do čtvrtka, vždy od 20:00 do 22:00. Aktuální informace naleznete na macgyver.sh.cvut.cz.

Taneční

Sezóna maturáků, plesů a bálů za chvíli začne! Proč se na ni nepřipravit přímo na Strahově? Poslední možnost přihlásit se na kurzy - Taneční na Strahově!

Více info najdeš wiki nebo nás rovnou kontaktuj na tanecni@siliconhill.cz

Těšíme se na Tebe :).

P.S.: For Girl => Pokud chceš své taneční dovednosti předat ostatním, neváhej a přihlas se jako lektorka (můžeš pak využívat výhody klubu Silicon Hill).

A co jinde v SU

AVC ČVUT

Mohli jste nás vidět na Akci prvák!, jestli jste tam nebyli, tak jste nás určitě viděli na festivalu PROUDY 2012… a jestli jste nás neviděli ani tam, tak koukněte na naše stránky avc-cvut.cz, napište na info@avc-cvut.cz, domluvíme se a přijďte se na nás podívat osobně ;)

Chystáme pro Vás první workshop!

Info z bloků

Všichni bydlíme na křemíkovém kopečku, ale přesto má každý blok speciální informace pro své obyvatele přímo od zvoleného zástupce.

V říjnu se toho asi moc neděje… můžeš si aspoň přečíst co ti chtěl tvůj zástupce sdělit v září.

Blok 2Skupina bloku 2  FB

Nic nového.

Blok 3Skupina bloku 3  FB

Nic nového.

Blok 4Skupina bloku 4  FB

Nic nového.

Blok 5Skupina bloku 5  FB

Nic nového.

Blok 6Skupina bloku 6  FB

Ahoj šestko, doufáme že řádně od začátku semestru chodíte na přednášky, nepijete alkohol, nepožíváte omamných látek a nezpůsobujete výtržnosti. Pokud jste něco z toho dosud nezkusili vřele doporučujeme. Byli bychom rádi kdyby jste si někde mezi alkoholovým opojením a školním stresem udělali čas na zábavu při blokových hrách.

Přejeme vám ničím nerušený pobyt ve strahovských apartmánech, zdárný průběh prokrastinačního října a hlavně spoustu zábavy. Vejška není jenom učení. Většinou. Asi… Spíš jo. Buďte hodní na aktivní lidi na bloku, dělají to zadarmo tak se nedivte, že když někoho ve 4 odpoledne vzbudíte, bude možná trošku mimo :).

Pokud by jste chtěli udělat něco pro svou kondici, tak neváhejte navštívit Thaibox v naší malé posilovně. Pod vedením našeho správce malé posilovny Štěpánem v pondělí a ve středu od 19:00 do cca 21:00 - 22:00.

S pozdravem
Aktivní lidi bloku 6

Blok 7Skupina bloku 7  FB

Nic nového.

Blok 8Skupina bloku 8  FB

Nic nového.

Blok 9Skupina bloku 9  FB

Nic nového.

Blok 10Skupina bloku 10  FB

Nic nového.

Blok 11Skupina bloku 11  FB

Nic nového.

Online verzi najdete na http://pr.siliconhill.cz/mailinfo/rijen2012

Sekce PR, klub Silicon Hill